Nejčastější dotazy


Nejčastější dotazy ohledně tetování a piercingu:

  • Ještě mi nebylo 18
  • Kolik to stojí?
  • Je možné tetování/piercing později odstranit?
  • Děláte tetování, které zmizí za 3-5 let?
  • Co tetování přes jizvy?
  • Problémy deformace a poškození tetování během času nebo při výrazném úbytku/příbytku váhy?
  • Tetování/piercing během těhotenství nebo nemoci?
  • Kdy je nejlepší doba na tetování/piercing?
  • Používáte opakovaně jehly? Jak je to se sterilitou?
  • Máte vzorníky tetovacích motivů?
  • Jak moc tetování/piercing bolí?
  • Mohu si na aplikaci piercingu přinést vlastní šperk?
  • Jak dlouho se piercing hojí?
  • Piercing nastřelit nebo propíchnout?
  • Může mi po piercingu ochrnout obličej? A co akupunktura?
  • Miminka a píchání oušek
  • Dárkový poukaz

  • Chci tetování/piercing, ale ještě mi nebylo 18

    V takovém případě si s sebou prosím vezmi rodiče. Nepotřebujeme jejich oficiální souhlas, ale je to pro nás záruka, že nás později osobně nenavštíví rozzuřeni do ruda.
    A malý trik, pokud ti to rodiče nechtějí dovolit, zkus je přesvědčit třeba vylepšeným vysvědčením. Pokud sami pochopí, že s novým kroužkem ve rtu nebudeš o nic hloupější a neřítíš se vstříc nezaměstnané budoucnosti plné drog a alkoholu, tak jsou ochotnější přimhouřit oko.


    Kolik to stojí?

    Koukni na ceníky, kde najdeš ceny piercingů, skarifikace, splitů jazyka a taky bližší vysvětlení, jak se vypočítává cena tetování, nebo jak a u koho se objednat.


    Je možné se tetování / piercingu později zbavit?

    Co se týče piercingu, všechny je možné později vyndat. U některých z nich to ale bude vyžadovat profesionální nástroje a zkušenosti (například mikrodermály). S ohledem na typ piercingu může na místě zůstat drobná světlá jizvička o velikosti vpichu nebo jemná prohlubeň.

    U tetování jsou možnosti jeho odstranění v zásadě tři. Prvním je jeho překrytí větším a tmavším motivem. Takovýto postup je vhodný, pokud vám tetování jako takové nevadí, ale nejste již spokojeni se stávajícím motivem. Tetování lze odstranit také speciálním laserem, který rozbije pigmentové částice zanesené v kůži. Různé barvy ale vyžadují různé frekvence laseru, a proto v případě rozsáhlejších barevných tetování počítejte s více návštěvami u specialisty. Krajní možností, jak se tetování zbavit, je aplikace kožního štěpu u plastického chirurga. Této metody se používá ale výhradně v případě vysoce nevhodných tetování, které nelze jinak adekvátně odstranit.


    Děláte tetování, které zmizí za 3-5  let?

    Ne, takové tetování neděláme. Je to proto, že z technologického hlediska je toto „dočasné tetování“ jen špatně provedené klasické tetování. Problémem je, že ve výsledku nemáš tři roky krásné tetování, které jako mávnutím kouzelného proutku pak samo rychle beze zbytku zmizí. Místo toho budeš mít půl roku slušné tetování, které se bude další dva roky podivně rozpíjet a velice často po něm zůstanou trvale fleky nebo jizvičky, které je pak nutné zakrýt větším permanentním tetováním nebo odstranit použitím laseru.


    Co tetování přes jizvy?

    Přes jizvy tetovat lze, ale výsledek bude jiný než na okolní neporušené kůži. Je to, jako bys psal tužkou na papír a pak přešel na jiný materiál, třeba na látku nebo dřevo. Jizvy lze zakomponovat do tetování tak, aby je doplňovaly, a jejich strukturu využít v kompozici celku – z nevzhledné jizvy po operaci tak může být kmen starého olivovníku, strie zmizí v listech tropické květiny a sérii drobných jizviček dokonale překryje rozkvetlá louka.


    Deformace a poškození tetování během času nebo při výrazném úbytku/nárůstu váhy?

    Na tetování působí více ohrožujících faktorů. Mezi ty nejzásadnější patří sluneční paprsky. Slunce totiž vymývá barvy vašeho tetování stejně jako na staré fotografii nebo bilboardu u silnice- žádný pigment před ním není v bezpečí. Je proto důležité ho chránit. V létě nešetřete opalovacím krémem, případně noste vzdušné oblečení, pod kterým tetování schováte. Z prázdnin na rovníkové pláži se totiž bez patřičné péče můžete vrátit se znatelně světlejším obrázkem.

    Dalším faktorem je čas. Od prvního okamžiku, kdy je tetování provedeno, dochází k procesu, kdy je tetovací pigment pozvolna roznášen pod kůží a tím dochází k průběžnému jemnému rozpíjení motivu. Než jeho působení opravdu zaregistrujete, uběhne pěkných pár let, ale i tak je dobré o něm vědět a nevybírat příliš drobné a detailní motivy, které mohou být později hůře rozeznatelné. Dalším problémem je stárnutí a kůže a vznik vrásek. Vlivem stárnutí může docházet k znatelným deformacím vašeho tetování. Je proto dobré vybírat umístění podle toho, jak zásadní je u vámi zvoleného motivu přesné zachování původního tvaru. Například tropické květině pravděpodobně nebude příliš vadit, když se trochu pokroutí a natáhne, o poznání horší je geometrický obrazec, na kterém bude znát každý milimetr. Nejproblematičtější jsou portréty, protože se z nich časem může stát i karikatura. K místům, kde si kůže nejvíce zachovává původní tvar, patří například lýtka nebo ramena, naopak břicho je dost problematické. Doporučujeme podívat se na fotku staršího člověka a ověřit si míru deformací na vámi zvoleném místě.

    Pokud plánujete pořádně zhubnout nebo naopak nabrat svalovou hmotu, vaše tetování to pravděpodobně příliš nezasáhne. Aby došlo k zásadnějšímu poškození, museli byste tento proces stihnout extrémně rychle, a tím by došlo navíc i k vytvoření strií. To je bohužel případ těhotenství. Kůže na bříšku nestíhá dorůstat tlak, který je na ni vyvíjen, a objeví se drobné jizvičky. I po návratu do původní formy bude tetování zřejmě trochu pocuchané. To ale obvykle není nic, co by nevyřešily korekce vašeho tatéra. I tak je ale lepší neumisťovat na břicho motivy extrémně citlivé na deformaci, jako jsou právě portréty.

    Většinu problémů můžete zásadně ovlivnit, když se o svoje tetování budete adekvátně starat. Vaše tetování bude krásné, když vaše kůže bude zdravá- to je jednoduché pravidlo. Pravidelné krémování a hlavně důsledná péče o čerstvé tetování udělají divy.


    Tetování/piercing během těhotenství nebo nemoci

    Ani jedno důrazně nedoporučujeme. Tetování i piercing jsou zásahy do těla, které vyburcují z klidu váš imunitní systém. Pokud jste nemocní, je pravděpodobné, že imunitní systém to přestane zvládat – vaše nemoc bude mít výraznější příznaky a bude trvat o poznání déle, zároveň hojení nového šperku nebo tetování bude daleko problematičtější, delší a s hrošími výsledky. Kvůli zaneprázdněné imunitě je navíc daleko vyšší i pravděpodobnost zanesení infekce.

    Tetování a piercing zároveň nejsou vhodné v těhotenství a nedoporučujeme je ani během období kojení. Všechny vlivy působící na těhotnou matku se přenášejí i na plod a prostřednictvím mateřského mléka mohou působit i na již narozené miminko. Případná infekce může způsobit vážné problémy.


    Kdy je nejlepší doba na tetování/piercing?

    Vždy ta, kdy budete mít ideální podmínky na hojení. Nemělo by docházet k přehnanému pocení (běhání maratonu), vystavení místa extrémnějším povětrnostním podmínkám (pálící slunce nebo mráz) a dráždění prostřednictvím nevhodného oblečení (zaškubávající se pletený svetr od babičky, zařezávající se spodní prádlo) nebo zanesení chemikálií (barvení hlavy). Obvykle je vhodná doba od pozdního září do konce května. Sami ale zhodnoťte prostředí a podmínky, kterým budete vystaveni. Pokud strávíte léto v klimatizované kanceláři, pak by nové tetování či piercing neměly být problém. Naopak pokud plánujete na Vánoce slézání ledovce v Alpách, raději ještě počkejte na návrat. Nezapomínejte prosím, že některé typy piercingu se poměrně dlouho hojí, a proto pokud chcete hezký zahojený pupík do plavek, je ideální nadělit si ho už pod stromeček.


    Jak je to se sterilitou?

    Jednoduše na ni dbáme. Všechny nástroje a vybavení, které přijdou do přímého kontaktu s vaší kůží, jsou jednorázové (to platí například u všech typů jehel). Zbylé nástroje prošly sterilizací a pravděpodobně nás uvidíte, jak je vytahujeme ze sterilizátoru nebo z neprodyšného sterilního obalu. Ostatní vybavení je překryto nebo obaleno ochrannou vrstvou, která byla vydezinfikována (tetovací křeslo). Na všechny úkony používáme jednorázové sterilní rukavice (stejné, jaké používají chirurgové při operaci) nebo vyšetřovací rukavice, s jakými se setkáte při lékařské prohlídce. Při náročnějších zákrocích, jako je například rekonstrukce ušního lalůčku, máme navíc vždy lékařské roušky. Pokud byste ale přece jen měli obavy, nebojte se nás na cokoli zeptat a nechat si vše ukázat.


    Máte vzorníky tetovacích motivů?

    Klasické vzorníky nemáme, protože si myslíme, že každé tetování je vysoce individuální věc a nechceme dělat padesát stejných růžiček. Proto si s námi prosím domluvte konzultaci, na které vymyslíme, jak by vaše tetování mělo vypadat, a připravíme vám návrhy na míru. Na konzultaci si s sebou klidně přineste obrázky, které se vám líbí – tatérovi pomůže, když bude vědět, jakým směrem se má při vytváření vašeho motivu ubírat.

    Mimoto  v salónu najdete portfolia našich tatérů, na kterých si můžete prohlédnout jejich styl a schopnosti a případně se jimi inspirovat.


    Jak moc tetování/ piercing bolí?

    Každý z nás má hranici bolesti jinde a také ji vnímá jinak. V případě tetování a piercingu však rozhodně nejde o nijak strašnou nebo nepřekonatelnou bolest. U obou závisí míra bolesti především na zvoleném místě.  U tetování patří k nejbolestivějším místům slabiny a části těla, kde je kůže přimknuta přímo ke kosti (lokty, žebra). Nepříjemné jsou také oblasti, kde je pod kůží přirozeně nahromaděno více tuku (zadek). Naopak nejpříjemnější jsou místa, kde je pod kůží svalová hmota (lýtka, vnější strana paže). Pro představu, mnozí pocit z tetování přirovnávají k lehkému škrábnutí kočky.  Malý tip: pokud přijdete odpočatí a najedení, bude vaše tělo celý proces vnímat mnohem méně nepříjemně.

    Oproti tetování je piercing blesková záležitost. Bolest je intenzivnější, ale téměř okamžitě po propíchnutí zmizí. Profesionální piercer si je bolestivosti každého piercingu vědom a provádí jej s co největší empatií. Následuje pak jen lehce nepříjemné nasazení šperku a více již o novém piercingu nebudete ani vědět. Dávejte si jen větší pozor na neopatrné zatrhávání nebo údery do nezahojeného místa, protože bude samozřejmě bolestivě reagovat.


    Mohu si na aplikaci přinést vlastní šperk?

    Z důvodu sterility a biokompatibility používáme na aplikaci výhradně šperky z bioplastu nebo titanu. Navíc musí přesně sedět tvarem i velikostí a ač se to nezdá, jedná se o dost těžký odhad. Donést si vlastní šperk je proto možné jen po předchozí konzultaci s piercerem. Zároveň je nutné jej přinést alespoň jeden den před aplikací, aby mohl být vysterilizován.


    Jak dlouho se piercing hojí?

    Doba hojení jednotlivých piercingů se liší podle jejich umístění, délky a hloubky vpichu.

    Délka hojení se u většiny piercingů  pohybuje v rozmezí cca tří měsíců až půl roku. Pozor, některé piercingy ale vyžadují velice dlouhé hojení. Například u pupíku to může být i rok. Zahojeným přitom myslíme stav, kdy je piercingový kanálek v celé své délce vyplněný dokonale zahojenou tkání.


    Piercing nastřelit nebo propíchnout?

    Za nás rozhodně propíchnout. Nastřelení se provádí speciální „pistolí“, jejíž sterilizace po každém nastřelení je velmi obtížná a proto obvykle nedokonalá. Samotná rána po nastřelení je vytvořena tupým šperkem o průměru cca 0,8 mm. Tkáň je tedy doslova roztržena. Oproti tomu piercing provedený jednorázovou intravenózní kanylou je čistý řez, kdy je tkáň šetrně a čistě rozkrojena. Nastřelené ucho je výrazně více traumatizované a hůře se hojí.

    Šperky určené k nastřelení mají jen jednu délku, což v případě otoku (který je poměrně běžný) působí závažné potíže.

    Rozhodně nedoporučujeme nastřelování uší u malých dětí. Pokud vám někdo řekl, že je to méně bolestivé, tak to není pravda. Po nastřelení následuje zdlouhavé hojení, což je u ležících kojenců důvodem nepohodlí a zbytečné bolesti. Navíc si malé děti typ šperku, který se u nastřelovacích náušnic používá, snadno vytrhnou. Dírka se často rychle zatáhne a je nutné ji profesionálně roztahovat nebo znovu propíchnout.


    Může mi po piercingu ochrnout obličej? A co akupunktura?

    Tato otázka je poměrně častá. Jako důvod možného ochrnutí nebo zdravotních problémů je uváděno poškození nervů. Pokud je piercing proveden odborníkem a správnými nástroji, k žádnému ochrnutí rozhodně dojít nemůže. Piercing se obvykle provádí jednorázovou intravenózní kanylou o minimálním průměru 1.3 mm a průměr nervů je o hodně menší. Při použití kanyly tedy nedojde k přerušení nervu, ale pouze k jeho odsunutí, což žádné komplikace nezpůsobí (tento princip je využíván i v chirurgii). Piercer navíc dobře ví, kudy vpich vést.

    Co se týče akupunkturních bodů, ani tam nemusíte mít obavy. Vyjádření specialisty na akupunkturu a východní medicínu je takové, že i pokud je propíchnut přímo akupunkturní bod, nestane se nic jiného, než že je vyřazen z provozu pro další léčení. Piercing tedy nebude mít žádný jiný vliv než ten, že pokud se v budoucnu budete zajímat o takovéto léčení, bude možná nutné, aby váš léčitel nalezl jiné místo se stejnými terapeutickými vlastnostmi.


    Miminka a píchání oušek

    Rádi se ujmeme propíchnutí oušek vašich dětí. Vše probíhá stejně jako u klasického piercingu, jen u velmi malých děti je nutné, aby je rodič držel v náručí a asistoval. Ouška jsou vydezinfikována, sterilní fixou se naznačí symetrické body pro vpich a vpich se provádí sterilní jednorázovou intravenózní kanylou.

    Pro začátek nasazujeme vysterilizované titanové náušničky (jednoduchý tenký kroužek s kuličkou nebo kuličkou s kamínkem – lze vybrat barvu). Je to proto, že tyto náušničky jsou nejvhodnější pro hojení. Miminko o ně nemůže zavadit, zranit se, ani si je vytrhnout. Navíc je titan zcela biokompatibilní, a tak nemůže dojít k žádným problémům s vyrážkou nebo alergií. Po úplném zahojení je náušničky možno vyměnit za vámi přinesené. Se zlatými náušnicemi od babičky však doporučujeme počkat, až bude miminko trochu větší, protože je velice snadné za ně zatrhnout a také nejsou tak pohodlné pro ležící miminko.

    Rozhodně nedoporučujeme nastřelování uší u malých dětí. Pokud vám někdo řekl, že je to méně bolestivé, tak to není pravda. Tkáň při nastřelení je roztržena tupým šperkem (viz výše o nastřelování piercingu). Navíc po nastřelení následuje zdlouhavé hojení, což je u ležících kojenců důvodem nepohodlí a zbytečné bolesti. Malé děti si typ šperku, který se u nastřelovacích náušnic používá, snadno vytrhnou. Dírka se pak může rychle zatáhnout a je nutné ji profesionálně roztahovat nebo znovu propíchnout. U nastřelování je také problematická nedostatečná sterilita používaných nástrojů.

    Mnoho maminek se také ptá na nutnost očkování. U nás miminka nemusejí být nijak očkována. Dáváme velký důraz na sterilitu nástrojů, prostředí i šperků, a proto při aplikaci náušniček nemůže být zanesena žádná infekce ani krví přenosná nemoc. Nedoporučujeme ale píchání oušek v krátké době po očkování, protože imunitní systém je oslabený a hojení proto může trvat déle a být náročnější.

    Doporučujeme píchat ouška miminkům do jednoho roku věku. Takové dítě totiž ještě tolik nevnímá, co se okolo něj chystá, a tak se zbytečně předem nebojí. Vyleká se až v okamžiku, kdy to začne bolet – ten ale rychle pomine a miminko se záhy uklidní v náručí rodiče. Starší děti naopak moc dobře tuší, co se chystá, že to bude bolet a navíc mají strach z jehel. Proto u starších dětí doporučujeme počkat, až budou chtít náušnice samy. Šestiletá slečna už píchnutí oušek zvládne daleko lépe, protože ví, že pak bude mít krásné náušničky, jako mají princezny, a proto je statečná. Navíc nám obvykle asistují dva doktoři plyšáci Edgar a Choboťák. Děti si na nich mohou dopředu prohlédnout, jak takové píchání oušek vypadá, a nasadit jim náušnice. Pak se obvykle daleko méně bojí, protože ví, co je čeká, a Edgar s Choboťákem taky neplakali.

     


    Dárkový poukaz

    Chcete někomu darovat některou z našich služeb?  Nabízíme dárkový poukaz, který lze předplatit na jakoukoliv částku a obdarovaný jej může využít dle svých potřeb.  Dárkový poukaz je samozřejmě v dárkovém balení, abychom obdarovaného potěšili a má neomezenou platnost. Zastavte se pro něj na recepci.